kredyt na prezent komunijny

Komunia na kredyt – jak się przygotować?

Wiele osób uważa, że branie kredytu na komunię, tylko po to, żeby kupić prezent, lub przygotować spotkanie w gronie rodzinnym, nie ma żadnego sensu. Niemniej, wciąż sporo osób sięga po to rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że komunia jest dla nich wydarzeniem ważnym, na którym nie chcą oszczędzać. W końcu drugiej takiej dziecko nie przeżyje. Warto jednak spokojnie przygotować się do tego wydarzenia, choć czasu nie zostało dużo.

Sprawdzenie wolnych środków

Niezależnie od tego, czy chcemy załapać się na ostatni wolny termin w lokalnej kawiarni, czy też przyjęcie zorganizujemy w domu, zacznijmy od podsumowania tego, czym dysponujemy na starcie. Nawet jeśli branie kredytu będzie konieczne, to nie ma powodu, dla którego jego wysokość miała wynosić 100% kosztów związanych z organizowaniem komunijnego spotkania z rodziną.

Dlatego pierwszym punktem przygotowań, powinno być podsumowanie stanu posiadania – sprawdzenie, ile pieniędzy z obecnie posiadanych, możemy przeznaczyć na komunię tak, by z jednej strony nie obciążyła nas ona za bardzo, a z drugiej, żeby suma zobowiązań mogła być trochę niższa, niż wcześniej planowana.

pierwsza komuniaOszacowanie kosztów

Oczywiście, nikt nie każe zliczać co do grosza wszystkich potencjalnych wydatków związanych ze zorganizowaniem przyjęcia. Mimo to, warto przynajmniej zorientować się w cenach poszczególnych elementów. Jasne – jeśli planujecie wynająć kawiarnię lub restaurację, to głównym kosztem będzie cena za jedną osobę pomnożona przez liczbę wszystkich uczestników. Dodatkowo trzeba będzie zaopatrzyć się w to, czego dane miejsce nie zapewnia (na przykład napoje). Coraz częstszym zwyczajem są też podziękowania dla gości, na które zwykle wybiera się jakieś drobne upominki. Jednak to również kosztuje.

W przypadku organizowania przyjęcia na własną rękę, trzeba przynajmniej spróbować ocenić, ile wszystko może kosztować. Jedzenie, napoje, może jakieś elementy dekoracyjne? Wyjdzie tego dużo więcej, niż przeciętne, sobotnie zakupy (choć warto też nie przeceniać możliwości gości, bo możemy zostać z nadmiarem rzeczy).

Ważną składową komunijnych kosztów jest też prezent dla najbardziej zainteresowanego. Zwykle pochłania on sporą część środków, ze względu na to, że komunijne prezenty są coraz bardziej okazałe.

Podsumowanie

Po tym, jak już ocenimy ile mamy i ile potrzebujemy mieć na urządzenie komunii, czas skonfrontować te kwoty. Brak różnicy to sytuacja idealna, oczekiwana przez większość z nas, ale jednak bardzo rzadka. Niewielkie różnice sprawiają, że możemy zastanowić się nad tym, czy kredyt będzie nam na pewno potrzebny. Być może jest to kwota, którą możemy wygospodarować z nadchodzącej wypłaty?

Konieczność poszukania środków w innych źródłach pojawi się na pewno wtedy, kiedy stan posiadania będzie znacząco odbiegał od założonych planów. Wtedy warto rozejrzeć się, czy w kosztach nie ma czegoś, co podnosi koszty, a z czego można by zrezygnować. Jeśli nie, czas przystąpić do ostatniego kroku – kiedy z jakichś przyczyn odpada inny sposób pozyskania pieniędzy, niż wzięcie pożyczki, lub kredytu, czas porównać dostępne na rynku rozwiązania.

Porównywarka kredytów

Bardzo użytecznym narzędziem jest porównywarka kredytów, którą można znaleźć w sieci. Za jej pomocą możemy porównać oferty wszystkich instytucji udzielających kredytów, bez wychodzenia z domu i bez samodzielnego zbierania informacji. Wystarczy wpisać kwotę, która nas interesuje i czas,w jakim chcielibyśmy ją spłacić.

Resztę zrobi za nas porównywarka kredytów – w jej wynikach dostaniemy informacje o instytucjach, które proponują kredyt na najlepszych możliwych warunkach. Nam pozostanie bardzo dobre zapoznanie się z jego warunkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *