kredyt firmowy

Kredyt firmowy – nie tylko na rozpoczęcie działalności

Prowadzenie firmy może się wiązać z okresowymi, wzmożonymi potrzebami finansowymi. Środki muszą się znaleźć zarówno na bieżące wydatki, jak i inwestycje w rozwój. Tymczasem zdarza się, że nawet z niezawinionych przyczyn, zaczynamy mieć problem z płynnością finansową, a co dopiero z funduszami na rozwijanie działalności. Na szczęście z pomocą mogą przyjść kredyty bankowe.

Kredyty firmowe bardzo często wiążemy z czasem, kiedy firma powstaje. Właśnie wtedy pojawiają się bardzo duże wydatki. Jednak takich okresów w czasie funkcjonowania firmy jest znacznie więcej. Taką sytuację może spowodować jednostkowy lub globalny kryzys, lub odwrotnie – taka koniunktura, że aż żal nie korzystać z możliwości rozwoju. Czy lekarstwem na potrzeby obojga rodzajów mogą być kredyty bankowe?

Na co można wziąć kredyt firmowy

Kredyt firmowy zazwyczaj można wziąć na kilka rodzajów działań i ograniczenia nie są zbyt duże. Oczywiście wtedy, kiedy chodzi o działania podejmowane w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Działania te możemy podzielić na trzy osobne kategorie. Pierwsza wiąże się z bieżącym prowadzeniem firmy, druga z jej rozwijaniem, a trzecia z inwestycjami. Warto przyjrzeć się każdej osobno.

Kredyt na bieżące wydatki firmowe

Jeśli masz problemy z płynnością finansową, to nie musisz od razu ani zamykać, ani zawieszać swojej działalności. Szczególnie wtedy, kiedy na horyzoncie widnieje możliwość poprawy aktualnej sytuacji. Jeśli potrzebujesz uregulować opłaty, lub rozliczyć się z kontrahentami, to możesz wziąć kredyt. Podobnie w sytuacji, kiedy po prostu konieczne jest sfinansowanie bieżących działań twojej firmy. Przykładem może być zatowarowanie, którego brak mógłby wpłynąć na twoją firmę dużo bardziej, niż odsetki kredytu.

kredyty bankoweKredyt firmowy na rozwój

Może się zdarzyć, że rozwój twojej firmy jest bardziej niż prawdopodobny, jednak brakuje ci niezbędnych urządzeń. W takich sytuacjach zastrzyk gotówki może odmienić los twojego przedsiębiorstwa, więc warto po niego sięgnąć. Jeśli potrzebna ci jest nowa nieruchomość albo ruchomość będąca pojazdem, maszyną, lub urządzeniem, i faktycznie przyśpieszy ona rozwój, to możesz bez problemu sięgnąć po kredyt. Podobnie w sytuacji, kiedy nie chodzi o zakup nowych rzeczy lub budynków, ale modernizację tych, które już masz.

Kredyt firmowy na inwestycje

Ostatnią grupą wydatków, na które kredyt firmowy możemy dostać, są inwestycje. Zarówno te, które pozwolą firmie stać się bardziej nowoczesną, jak również te, które sprawią, że będzie ona bardziej przyjazna środowisku.

Oczywiście, wymienione są tylko grupami podstawowymi i jeśli mamy jakiś pomysł i chcemy uzyskać fundusze na jego realizację, to warto mimo wszystko sprawdzić, czy nie znajdzie się bank, który nam to umożliwi. W tym zakresie można też korzystać z pracy agencji, których działalność wiąże się ze współpracą z wieloma instytucjami udzielającymi kredytów firmowych. W ten sposób od razu zorientujemy się, w którym banku mamy szanse uzyskać niezbędne środki i jakie wiążą się z tym formalności, a także koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *