Wymarzony prezent na komunię

Pierwsza Komunia Święta to w obecnych czasach uroczystość, którą obchodzi się dość hucznie. Przyjęcia są coraz bardziej wystawne, a prezenty wymyślne i obfite. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Jaki podarunek ofiarować dziecku, by nie czuło się rozczarowane, a jednocześnie jak uniknąć przesady? Masz kilka opcji do wyboru.

Co rodzina, to obyczaj. Jedni organizują wystawne przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii, inni decydują się na skromny obiad w gronie najbliższych. Jedno jest pewne. Dla dziecka niezmiernie ważna jest kwestia prezentów – i tego raczej nie uda ci się zmienić. Trudno przetłumaczyć młodemu człowiekowi, że przedmioty nie są ważne i że w owym dniu liczy się co innego. Sakrament, owszem, może być dla młodego człowieka znaczący, jednak nie zmienia to faktu, iż dziecko z niecierpliwością będzie oczekiwało momentu wręczenia podarunków od rodziny i przyjaciół.

Czy drogie prezenty na komunię są złym pomysłem? Nie zawsze. Owszem, bardzo ważny jest umiar i odpowiednie wychowanie młodego człowieka. Ten szczególny dzień można jednak hucznie uczcić, a obdarowanie drugoklasisty drogim prezentem nie musi źle wpłynąć na jego postawę życiową. Jeśli uczymy dziecko doceniać przedmioty i dbać o nie, może to być dla niego okazja do rozwoju.

Jaki prezent? Nowoczesność vs tradycja

Niegdyś najpopularniejszym prezentem komunijnym był zegarek. Później rower, a następnie komputer. Obecnie na topie są tablety, smartfony, smartwatche, a nawet quady. Stary poczciwy „góral” nie zniknął jednak z listy komunijnych podarunków i nadal plasuje się wysoko. Wszystkie te prezenty łączy zaś jedna wspólna cecha. Są one niestety kosztowne.

Dobrym wyjściem może okazać się wręczenie dziecku jednego dużego prezentu, na który złoży się cala rodzina – lub jej część. Dodatkowo można obdarować je mniejszymi podarunkami o wartości sentymentalnej, pamiątkowej lub edukacyjnej. Atlas geograficzny, książka przyrodnicza z pięknymi fotografiami, encyklopedia – mogą bardzo ucieszyć młodego człowieka, szczególnie jeśli będą pasowały do jego zainteresowań. Biżuteria czy album na zdjęcia przetrwają zaś całe lata i będą piękną, cenną pamiątką na przyszłość.

Mniej standardowe pomysły

 

Szukając prezentu na Pierwszą Komunię, można również wykazać się kreatywnością i wybrać mniej standardowe opcje. Fantastycznym pomysłem może okazać się ufundowanie dziecku kursu języka obcego, zajęć tanecznych czy sportowych. Tu również liczy się znajomość preferencji naszego obdarowywanego. Maj i czerwiec, czyli miesiące komunijne, to też dobry czas na planowanie wakacji, dlatego ciekawym rozwiązaniem może okazać się opłacenie dziecku wyjazdu z rówieśnikami. Kolonie można połączyć z edukacją i rozwojem. Obóz językowy, wspinaczkowy czy karate może być dla dziecka wspaniałą przygodą oraz sposobnością do rozwijania pasji oraz nawiązywania nowych znajomości.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Jeśli bardzo zależy wam na tym, by sprawić dziecku prawdziwą przyjemność, ale nie dysponujecie wystarczającymi środkami finansowymi – nic straconego. Jak w każdym innym przypadku, również i tutaj z pomocą może przyjść kredyt lub pożyczka. Prezenty komunijne są kosztowne, ale nie aż na tyle, by spłata rat obciążyła znacząco domowy budżet. Rozsądne podejście do tematu pozwoli przy niewielkim miesięcznym nakładzie finansowym ufundować odpowiedni podarunek, który wywoła uśmiech na buzi dziecka i dobrze mu posłuży.

Porównywarka kredytów  – wybierz dobrze

Kiedy mamy dzieci w wieku szkolnym, lista wydatków zdaje się nie mieć końca. Aby dodatkowo nie obciążać rodzinnego portfela, warto dobrze się zastanowić nad wyborem kredytu. Kredyt z niską ratą miesięczną i korzystnym oprocentowaniem pozwoli wam spać spokojnie i nie przejmować się komunijnymi wydatkami.

W wybraniu najkorzystniejszej oferty pomoże porównywarka kredytów Confronter. Zawiera ona aktualny ranking kredytów dostępnych na rynku bankowości, wraz z najważniejszymi informacjami o każdym z nich. Sprawdź i porównaj wysokość rat, oprocentowanie, koszt całkowity kredytu czy okres spłaty. Ranking kredytów Confronter pozwoli zrobić to w łatwy i szybki sposób bez wychodzenia z domu i bez przeglądania dziesiątek stron internetowych.

Mając wszystkie istotne informacje czarno na białym, bez problemu wybierzesz bezpieczną, wygodną opcję. Pozostanie już tylko podjęcie najważniejszej decyzji – tej o wyborze prezentu komunijnego dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *