porównywarka abonamentów

Jak obniżyć miesięczną opłatę abonamentową

Koszty związane z możliwością wykonywania połączeń, pisania wiadomości i mobilnego przeglądania internetu, potrafią być spore. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi nie jeden, ale cztery abonamenty. Domowy budżet może na tym dość mocno ucierpieć. Na szczęście wygranie z przywiązaniem do jednej oferty u jednego operatora, może przynieść całkiem niezłe oszczędności.

Brak zmian abonamentu wiąże się z wygodą, ale często też brakiem konieczności zmiany urządzenia, z którego korzystamy. Jeśli nie przedłużamy umowy na kolejne okresy i jesteśmy na etapie, w którym w każdej chwili możemy zmienić ofertę na bardziej atrakcyjną, to najwyższy czas się za nią rozejrzeć.

Porównanie propozycji operatorów

Pierwszy krokiem, który trzeba podjąć, jest porównanie abonamentów. Na szczęście w tym celu nie trzeba przeglądać wszystkich regulaminów i załamywać rąk nad kolejnymi, niekoniecznie zrozumiałymi warunkami. Z pomocą przyjdzie nam bardzo fajne narzędzie, jakim jest porównywarka abonamentów.

Porównywarka abonamentów pokaże nam, jak kształtują się ceny u poszczególnych operatorów. Dzięki niej sprawdzimy też, co dostajemy w ramach określonej kwoty. Trzeba zwracać uwagę na wiadomość SMS i MMS, minuty (z wyszczególnieniem tych pozwalających na połączenia z innymi sieciami, a także z telefonami stacjonarnymi), a także pakiet internetu.

porównywarka abonamentówO ile sytuacja jest jasna, jeśli chodzi o minuty i wiadomości (zarówno tekstowe, jak i multimedialne), to rożnie bywa z internetem. Zwykle jesteśmy informowani o tym, ile go dostajemy każdego miesiąca, ale już niekoniecznie o tym, co dzieje się później. Część operatorów ma przygotowany cennik na taką okoliczność. Inni znowu sugerują jakoby internet był bez limitu, ale pełną prędkość zachowujemy tylko w przypadku kilku pierwszych gigabajtów, a potem pojawia się tak zwany lejek, który drastycznie obniża komfort korzystania.

Przeniesienie numeru

Może się okazać, że wybór najbardziej korzystnej oferty, będzie się wiązał ze zmianą operatora. Tym samym, konieczne będzie załatwienie wszelkich formalności. Na szczęście do nas należy tylko ustalenie wszystkiego z tym, do którego numer przenosimy. Podpisując umowę, możemy upoważnić go do załatwienia wszelkich formalności w naszym imieniu. Tym samym jedyne, co później musimy zrobić, to oczekiwanie na dzień przeniesienia, żeby móc wymienić kartę SIM. Sam proces jest zupełnie nieuciążliwy, ale swoje trwa – przynajmniej jeden pełny okres rozliczeniowy.

Oferty dla rodziny

Jeśli chodzi o więcej umów, warto przyjrzeć się ofertom operatorów, którzy mają zestawy dla rodzin, czy też po prostu dla osób bliskich, w jednym czasie przenoszących numer. Być może taka opcja okaże się o wiele bardziej korzystna. Takie propozycje również uwzględnia porównywarka abonamentów, jednak – ponieważ ogólnie wychodzą drożej, niż oferty solo – mogą znaleźć się na kolejnych miejscach listy najkorzystniejszych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *